بیوگرافی هنگامه حميد‌زاده ( فرزانه در بزنگاه )

فرزانه هم پرچمدار یك شخصیت امروزی است كه رفتار و گفتارش بر خلاف خواهرش فریده است. او امروزی است و سعی می‌كند امروزی فكر كند، البته بدیهی است كه اشتباهات خاص خود را هم دارد. بازیگر این نقش هنگامه حمید‌زاده است.
● نظر شما درباره شخصیت فرزانه چیست؟
▪ فرزانه یك دختر دانشجوست كه برخلاف سنت‌های خانواده حركت می‌كند و برخلاف خواهرش فریده كه مقید است برخی اصول را رعایت كند، او خود را ملزم به چنین كاری نمی‌داند. او تازه وارد اجتماع شده،‌ چون تازه دانشجو شده است. یك جورهایی تجددطلب است و می‌خواهد خودش را از سطحی كه هست به موقعیت بالاتری برساند، وی چون در یك خانواده سنتی رشد كرده برای رسیدن به اهدافش با مشكلات متعددی روبه‌روست.
● موقعیتی كه شما نسبت به خواهرتان دارید بیشتر برای طنز مناسب است كه فكر می‌كنم مخاطب راحت‌‌‌تر با شما ارتباط برقرار كند.
▪ فكر می‌كنم جوانان امروز بیشتر به روحیات فرزانه نزدیك هستند،‌ چون فریده طبق یك اصولی با اتفاقات پیرامون خودش برخورد می‌كندكه جوانان امروز در مقابل آن جبهه‌گیری می‌كنند. فكر می‌كنم راحت ارتباط برقرار كردن جوانان با فرزانه به خاطر امروزی‌تر بودن آن است.
● طنزهای این چنینی كه خیلی به موقعیت‌های اجتماعی امروز نزدیك هستند تا چه اندازه می‌توانند روی مخاطبان تاثیر بگذارند؟
▪ طنزی كه توسط آقای عطاران ساخته می‌شود به نوعی مسائل روزمره مردم را به تصویر كشیده است. درست است كه خنده در آن وجود دارد،‌ولی وقتی به عمق آن نگاه كنیم، می‌بینیم تمام تلخی‌هایی كه در زندگی ممكن است وجود داشته باشد،‌ آنها را به نمایش گذاشته كه این خودش تبدیل به زهرخند می‌شود.
● بازی این نقش، اولین تجربه بازیگری‌تان بود؟
▪ نه. اولین تجربه من سریال سایه تنهایی بود كه هنوز پخش نشده.
● كار تصویربرداری همچنان ادامه دارد. خودتان سریال را از تلویزیون دیده‌اید؟
▪ بله. بعضی وقت‌‌ها موفق می‌شوم ببینم.
● بازتاب‌ها چطور است؟
▪ خیلی خوب است. دوستانی كه كار را دیده‌اند خیلی خوششان آمده ولی خب باید ببینیم در ادامه چه می‌شود.